GoDubai
  
  
  
  
Citylife > Press Release
  Home Contact us Add to Favourites
Most Recent Postings
More Press Releses
Featured Sections

Event Finder
A daily roundup of exhibitions, promotions and other events in Dubai and the rest of the Emirates.
Submit an Event
Latest Dubai Press Releases >>

 
  Share

DUBAI – Five star Olympians brought the curtains down on the 4th Dubai International Rhythmic Gymnastics DuGymCup with a Masterclass at the Sheikha Hind Bint Maktoum Al Maktoum Sports Hall on Sunday.


Cheered on by more than 250 gymnasts and coaches from around the world, Marina Durunda of Azerbaijan, Melitina Staniouta of Belarus, Ukraine's Natalia Godunko, Spaniard Carolina Rodriguez, and Neviana Vladinova of Bulgaria gave a live performance and a Grand Masterclass, and shared their experience with the budding young talents who had participated in the competition earlier.


Vladinova, 25, who represented Bulgaria at the 2016 Rio Olympics and has won a World Championship silver and bronze, took part in the competition as well and swept the honours in the Senior A (2003 or older) category.


Durunda, 22, represented Azerbaijan at the 2016 Olympic Games in Rio and won a bronze medal at the 2015 European Championship in Minsk, and a silver at the inaugural 2015 European Games in Baku.


Staniouta, 25, is a three-time (2015, 2013, 2010) World Championship all-around bronze medallist, the 2015 European Games all-around bronze medallist, the 2014 European Championships all-around silver medallist, and 2009 Grand Prix Final all-around bronze medallist.


Godunko, meanwhile, is a winner of two World Championship gold medals and was the 2004 Grand Prix Final all-around champion, while Rodriguez, 33, has represented Spain at three Olympic Games – 2004 Athens, 2012 London and 2016 Rio.


Supported by Dubai Sports Council and organised by DuGymRhythmic Gymnastics, the 4th Dubai International Rhythmic Gymnastics DuGymCup had attracted more than 500 gymnasts from 21 countries, representing 60 different rhythmic gymnastics clubs.
 
SELECTED RESULTS


Senior A level (2003 and older)


ALL ROUND - Senior A level (FIG) (2003 and older): 1-Vladinova Neviana (BUL) 81.65; 2-Khomutinnikova Snezhana (RUS) 61.8; 3-Kocjan Maja (POL) 59.2.
BALL - Senior A level (FIG) (2003 and older): 1-Vladinova Neviana (BUL) 20; 2-Khomutinnikova Snezhana (RUS) 15.6; 3-Kocjan Maja (POL) 14.8.
HOOP - Senior A level (FIG) (2003 and older): 1-Vladinova Neviana (BUL) 21.1; 2-Khomutinnikova Snezhana (RUS) 16.45; 3-Kocjan Maja (POL) 16.35.
CLUBS - Senior A level (FIG) (2003 and older): 1-Vladinova Neviana (BUL) 20.85; 2-Kocjan Maja (POL) 15.2; 3-Khomutinnikova Snezhana (RUS) 14.95.
RIBBON - Senior A level (FIG) (2003 and older): 1-Vladinova Neviana (BUL) 19.7; 2-Khomutinnikova Snezhana (RUS) 14.8; 3-Kocjan Maja (POL) 12.85.
 
Senior B level (2003 and older)


ALL ROUND: 1-Najmiddinova Sabina (UZB) 24.15; 2-Gierach Natalia (POL) 22.6; 3-Treumann Aleksandra (POL) 21.55.
BALL: 1-Gierach Natalia (POL) 10.65; 2-Treumann Aleksandra (POL) 10.6; 3-Kaylin Van Heerden (RSA) 9.95.
CLUBS: 1-Najmiddinova Sabina (UZB) 12.2; 2-Gierach Natalia (POL) 11.95; 3-Petrova Valeri ( BUL) 11.
HOOP: 1-Najmiddinova Sabina (UZB) 11.95; 2-Montocchio Kate (RSA) 7.45; 3-Liu Kai Yi (SGP) 7.05.
RIBBON: 1-Liu Kai Yi (SGP) 7.1.
 
Group – Senior and Junior


ALL ROUND - Senior Group A level (2003 and older): Gold Reef Rhythmic Gymnastics (RSA) 27.6.
Junior Group B level (2004, 2005, 2006): DuGym RG-Dubai (UAE) 9.7.
 
Junior A level (FIG) - 2006


ALL ROUND - Junior A level (FIG) - 2006: 1-Alas Isıl (TUR) 61.1; 2-Louvanto Linnea (FIN) 56.7; 3-Dovkaraeva Samira (TUR) 54.
BALL - Junior A level (FIG) - 2006: 1-Alas Isıl (TUR) 17.65; 2-Dovkaraeva Samira (TUR) 15.95; 3-Louvanto Linnea (FIN) 15.15.
ROPE - Junior A level (FIG) - 2006: 1-Alas Isıl (TUR) 15.5; 2-Louvanto Linnea (FIN) 14.25; 3-Klekgamer Erika (RUS) 13.15.
CLUBS - Junior A level (FIG) - 2006: 1-Alas Isıl (TUR) 15; 2-Dovkaraeva Samira (TUR) 14.8; 3-Tishkevich Anastasia ( BLR) 14.4.
RIBBON - Junior A level (FIG) - 2006: 1-Tishkevich Anastasia (BLR) 14.4; 2-Louvanto Linnea (FIN) 13.9; 3-Alas Isıl (TUR) 12.95.
 
Junior A level (FIG) - 2005


ALL ROUND - Junior A level (FIG) - 2005: 1-Low YuYenn (SGP) 50.75; 2-Dmitrieva Amelia (RUS) 48.75; 3-Adham Hania (EGY) 45.45.
BALL - Junior A level (FIG) - 2005: 1-Low YuYenn (SGP) 13.55; 2-Dmitrieva Amelia (RUS) 11.9; 3-Zee Kirsten (SGP) 11.2.
ROPE - Junior A level (FIG) - 2005: 1-Low YuYenn (SGP) 12.25; 2-Adham Hania (EGY) 11.7; 3-Dmitrieva Amelia (RUS) 11.5.
CLUBS - Junior A level (FIG) – 2005: 1-Dmitrieva Amelia (RUS) 13.95; 2-Low YuYenn (SGP) 13.3; 3-Zee Kirsten (SGP) 12.2.
RIBBON - Junior A level (FIG) - 2005: 1-Low YuYenn (SGP) 11.65; 2-Adham Hania (EGY) 11.5; 3-Dmitrieva Amelia (RUS) 11.4.
 
Junior A level (FIG) - 2004


ALL ROUND - Junior A level (FIG) - 2004: 1-Polunina Ekaterina (RUS) 53.55; 2-Jain Nitya (IND) 33.7; 3-Klimenko Ksenia (RUS) 29.3.
BALL - Junior A level (FIG) - 2004: 1-Polunina Ekaterina (RUS) 15.2; 2-Jain Nitya (IND) 9.9; 3-Klimenko Ksenia (RUS) 6.5.
CLUBS - Junior A level (FIG) - 2004: 1-Polunina Ekaterina (RUS) 14.45; 2-Jain Nitya (IND) 9.35; 3-Klimenko Ksenia (RUS) 9.
RIBBON - Junior A level (FIG) – 2004: 1-Polunina Ekaterina (RUS) 10.5; 2-Klimenko Ksenia (RUS) 6.95; 3-Jain Nitya (IND) 5.75.
HOOP - Junior A level (FIG) - 2004: 1-Polunina Ekaterina (RUS) 13.4; 2-Klimenko Ksenia (RUS) 6.85.
ROPE - Junior A level (FIG) - 2004: 1-Jain Nitya (IND) 8.7.
 
Junior B Level (2004–2005–2006)


ALL ROUND – Junior – 2004 B: 1-Borowiak Sandra (POL) 23.9; 2-Maldzhieva Bilyana (BUL) 23.75; 3-Wong Chuan Hui
(SGP) 22.7.
BALL - Junior – 2004 B: 1-Maldzhieva Bilyana (BUL) 11.65; 2-Wong Chuan Hui (SGP) 10.7; 3-Slicher Antigoni (UAE) 9.2.
CLUBS - Junior – 2004 B: 1-Borowiak Sandra (POL) 13.35; 2-Maldzhieva Bilyana (BUL) 12.1; 3-Wong Chuan Hui (SGP) 12.
RIBBON - Junior – 2004 B: 1-Borowiak Sandra (POL) 10.55.
ALL ROUND - Junior – 2005 B: 1-Yalpı Zeynep Öyk (TUR) 28.35; 2-Wongsiwaroj Nawakarn (THA) 22.65; 3-Nicolich Aurika (RUS) 18.
BALL - Junior – 2005 B: 1-Yalpı Zeynep Öyk (TUR) 14.3; 2-Wongsiwaroj Nawakarn (THA) 10.85; 3-Nicolich Aurika (RUS) 9.9.
CLUBS - Junior – 2005 B: 1-Yalpı Zeynep Öyk (TUR) 14.05; 2-Wongsiwaroj Nawakarn (THA) 11.8; 3-Mahmoud Khalaf (UAE) 9.4.
RIBBON - Junior – 2005 B: 1-Mahmoud Khalaf Malak (UAE) 8.3.
ALL ROUND - Junior – 2006 B: 1-Pumai Natharin (THA) 26.6; 2-Sara Abouelmaaty (EGY) 22.4; 3-Rudenko Ekaterina (RUS) 21.7.
BALL - Junior – 2006 B: 1-Pumai Natharin (THA) 13; 2-Viljoen Crystal (RSA) 10.25; 3-Sabbah Sara (KUW) 9.55.
CLUBS - Junior – 2006 B: 1-Pumai Natharin (THA) 13.6; 2-Rudenko Ekaterina (RUS) 12.2; 3-Sara Abouelmaaty (EGY) 12.1.
HOOP - Junior – 2006 B: 1-Sokolova Kristina (RUS) 10.5.
RIBBON - Junior – 2006 B: 1-Ortega Maria (ESP) 5.8.
ROPE - Junior – 2006 B: 1-Sara Abouelmaaty (EGY) 10.3; 2-Tan Celeste (SGP) 6.75; 3-Yarpinar Derin (TUR) 6.45.
 
Junior C Level (2004-2006)


ALL ROUND – Junior 2006 C: 1-Strelkova Karolina (RUS) 12.3; 2-Ivanova Rada (RUS) 9.95; Sharifullina Aida (RUS) 8.15.
CLUBS – Junior 2006 C: 1-Ivanova Rada (RUS) 9.95; 2-Sharifullina Aida (RUS) 8.15.
BALL – Junior 2006 C: 1-Strelkova Karolina (RUS) 12.3.
ROPE – Junior 2006 C: 1-Yanysheva Yana (RUS) 7.1.
ALL ROUND – Junior 2005 C: 1-Szalay Letícia (SVK) 8.5; 2-Iskander Tia (UAE) 5.9.
ALL ROUND – Junior 2004 C: 1-Mitova Biliana (BUL) 8.4
 
Pre-Junior 2007 A Level


ALL ROUND - Pre-Junior 2007 A Level: 1-Schmidt Nadia (POL) 43.8; 2-Rachenkova Milana (TUR) 40.6; 3-Novikova Irina (KAZ) 34.65.
BALL - Pre-Junior 2007 A Level: 1-Schmidt Nadia (POL) 15.5; 2-Novikova Irina (KAZ) 11.8; 3-Leathem Juliette (RSA) 10.9.
CLUBS - Pre-Junior 2007 A Level: 1-Schmidt Nadia (POL) 15.65; 2-Rachenkova Milana (TUR) 13.55; 3-Novikova Irina (KAZ) 12.6.
RIBBON - Pre-Junior 2007 A Level: 1-Rachenkova Milana (TUR) 13.55; 2-El Rafey Laila (GBR) 11.65; 3-Tokareva Regina (KAZ) 10.5.
ROPE - Pre-Junior 2007 A Level: 1-Rachenkova Milana (TUR) 13.5; 2-Schmidt Nadia (POL) 12.65; 3-Annenkova Marina (KAZ) 10.65.
 
Pre-Junior 2007 B


ALL ROUND – Pre-Junior 2007 B: 1-Chantharabut Paninun (THA) 20.4; 2-Khiani Ishita (UAE) 18.85; 3-Phianwiriya Parichada (THA) 18.05.
BALL – Pre-Junior 2007 B: 1-Chantharabut Paninun (THA) 10.55; 2-Gilmutdinova Amina (RUS) 10.05; 3-Khiani Ishita (UAE) 8.85.
CLUBS – Pre-Junior 2007 B: 1-Phianwiriya Parichada (THA) 10.05; 2-Chantharabut Paninun (THA) 9.85; 3-Mastanova Maria (RUS) 9.55.
ROPE – Pre-Junior 2007 B: 1-Khiani Ishita (UAE) 10; 2-Taliyan Vaidehi (IND) 2.75.
ALL ROUND – Pre-Junior 2008 B: 1-Sofia Ustymuk (UKR) 24.85; 2-Djanibekova Sevinch (UZB) 22.85; 3-Vlasova Sofiia (RUS) 20.85.
BALL – Pre-Junior 2008 B: 1-Sofia Ustymuk (UKR) 11.65; 2-Ang Alyssa (SGP) 9.7; 3-Intajan Nadasa (THA) 8.7.
CLUBS – Pre-Junior 2008 B: 1-Sofia Ustymuk (UKR) 13.2; 2-Takaeva Ekaterina (RUS) 11.05; 3-Djanibekova Sevinch (UZB) 11.05.
HOOP – Pre-Junior 2008 B: 1-Djanibekova Sevinch (UZB) 11.8; 2-Vlasova Sofiia (RUS) 10.25; 3-Takaeva Ekaterina (RUS) 9.
ROPE – Pre-Junior 2008 B: 1-Ang Alyssa (SGP) 8; 2-Tan Olivia (SGP) 5.1.
 
Pre-Junior 2007-2008 C Level


ALL ROUND - Pre-Junior 2007 C: 1-Tara El Husseini (UAE) 9.2; 2-Romanova Anastasiia (RUS) 6.95; 3-Sheaito Sofya (UAE) 5.7.
BALL - Pre-Junior 2007 C: 1-Tara El Husseini (UAE) 9.2; 2-Sheaito Sofya (UAE) 5.7; 3-Djartovska Ilina (UAE) 4.8.
CLUBS - Pre-Junior 2007 C: 1-Romanova Anastasiia (RUS) 6.95.
ALL ROUND - Pre-Junior 2008 C: 1-Eni Polina (RUS) 9.75; 2-Starostina Diana (RUS) 7.15; 3-Erika Bach (UAE) 6.75.
HOOP - Pre-Junior 2008 C: 1-Eni Polina (RUS) 9.75; 2-Starostina Diana (RUS) 7.15; 3-Valeeva Iliana (RUS) 6.25.
BALL - Pre-Junior 2008 C: 1-Erika Bach (UAE) 6.75.
CLUBS - Pre-Junior 2008 C: 1-Ahmed Zina Radwa (EGY) 6.15.
 
Pre-Junior Group 2007-2009


HOOP - Pre-Junior Group 2007-2009: 1-Confetti  - Olympico Kazan (RUS) 13.05; 2-Queens - Grace Club Almaty (KAZ) 12.15; 3-PK Gymnastics (THA) 9.05.
W/A - Pre-Junior Group 2007-2009: Stryx Sports (UAE) 6.4.
BALL - Pre-Junior Group 2007-2009: DuGym RG - Dubai (UAE) 8.75
 
Child 2010-2009-2008 A Level


ALL ROUND – Child - 2008 A Level: 1-Pak Kristina (UZB) 25.45; 2-Churakova Vasilisa (RUS) 25.35; 3-Pubpla Pornpicha (THA) 23.5.
BALL – Child - 2008 A Level: 1-Churakova Vasilisa (RUS) 13.9; 2-Pak Kristina (UZB) 12.7; 3-Pubpla Prerachaya (THA) 12.6.
CLUBS – Child - 2008 A Level: 1-Tan Sophia Shyan En (SGP) 11.2; 2-Davilbekova Zhamilya (KAZ) 10.5; 3-Talgatkyzy Inkarim (KAZ) 10.4.
HOOP – Child - 2008 A Level: 1-Pak Kristina (UZB) 12.75; 2-Pubpla Pornpicha (THA) 11.4; 3-Tan Megan (SGP) 10.65.
RIBBON – Child - 2008 A Level: 1-Davilbekova Zhamilya (KAZ) 9.4; 2-Estelle Van Izendoorn Broen (UAE) 5.
ROPE – Child - 2008 A Level: 1-Churakova Vasilisa (RUS) 11.45; 2-Tan Megan (SGP) 10.8; 3-Sırcan Irem (TUR) 10.05.
ALL ROUND – Child - 2009 A Level: 1-Mingaleeva Diana (RUS) 28.55; 2-Mironova Anastasia (RUS) 24.65; 3-Tarasova Arina (RUS) 24.15.
BALL – Child - 2009 A Level: 1-Mironova Anastasia (RUS) 13.35; 2-Projs Kaja (POL) 12.8; 3-Valieva Diliara (RUS) 12.65.
CLUBS – Child - 2009 A Level: 1-Mingaleeva Diana (RUS) 14.65; 2-Rastaturina Ralina (RUS) 11.7; 3-Mironova Anastasia (RUS) 11.3.
HOOPS – Child - 2009 A Level: 1-Mingaleeva Diana (RUS) 13.9; 2-Tarasova Arina (RUS) 13.45; 3-Rastaturina Ralina (RUS) 11.35.
ROPE – Child - 2009 A Level: 1-Soyubelli Selin (TUR) 12.15; 2-Projs Kaja (POL) 10.75; 3-Tarasova Arina (RUS) 10.7.
ALL ROUND – Child - 2010 A Level: 1-Rubas Aisha (RUS) 26.3; 2-Shchanova Sofiia (RUS) 24.4; 3-Akhmetova Ameliya (RUS) 23.15.
BALL – Child - 2010 A Level: 1-Rubas Aisha (RUS) 14.15; 2-Akhmetova Ameliya (RUS) 12.5; 3-Yukina Maria (RUS) 10.8.
CLUBS – Child - 2010 A Level: 1-Shchanova Sofiia (RUS) 12.95; 2-Klimenko Taisiia (RUS) 11.35; 3-Karma Sabry Rizk (UAE) 9.
HOOP – Child - 2010 A Level: 1-Rubas Aisha (RUS) 12.15; 2-Yukina Maria (RUS) 11.85; 3-Shchanova Sofiia (RUS) 11.45.
ROPE – Child - 2010 A Level: 1-Djanibekova Saodat (UZB) 10.3; 2-El Masry Karma (EGY) 9.6; 3-Karma Sabry Rizk (UAE) 8.75.
 
Child 2009 B Level (2009)


ALL ROUND - Child 2009 B Level (2009): 1-Richards Tricha (RSA) 24.05; 2-Vietrova Vladyslava (UKR) 21.45; 3-Veretennikova Vladislava (RUS) 20.9.
BALL - Child 2009 B Level (2009): 1-Richards Tricha (RSA) 12.05; 2-Kaleli Alya (TUR) 10.95; 3-Lee Nicolle Shiting (SGP) 10.7.
CLUBS - Child 2009 B Level (2009): 1-Richards Tricha (RSA) 12; 2-Chan Kristen (SGP) 10.1; 3-Lim Kristen (SGP) 9.95.
HOOP - Child 2009 B Level (2009): 1-Veretennikova Vladislava (RUS) 11.8; 2-Vietrova Vladyslava (UKR) 11.1; 3-Indeikina Ekaterina (RUS) 10.2.
ROPE - Child 2009 B Level (2009): 1-Dackus Natalia (POL) 10.6; 2-Vietrova Vladyslava (UKR) 10.35; 3-Lee Nicolle Shiting (SGP) 9.75.
 
Child 2010 B Level (2010)


ALL ROUND - Child 2010 B Level (2010): 1-Rasheva Aleksa (BUL) 23.7; 2-Ang Thadine (SGP) 22.3; 3-Oztırak Sesil (TUR) 22.2.
W/A - Child 2010 B Level (2010): 1-Rasheva Aleksa (BUL) 11.3; 2-Oztırak Sesil (TUR) 10.5; 3-Ang Thadine (SGP) 10.45.
BALL - Child 2010 B Level (2010): 1-Ang Thadine (SGP) 11.85; 2-Öztırak Sesil (TUR) 11.7; 3-Tan Lindsey (SGP) 9.65.
CLUBS - Child 2010 B Level (2010): 1-Panchenko Mariia (UKR) 9.5; 2-Izman-Phoa Jemima (SGP) 9; 3-Chandan Tanishi (IND) 8.5.
HOOP - Child 2010 B Level (2010): 1-Saifullina Elina (RUS) 9.1; 2-Kozlova Valeriia (RUS) 8.95; 3-Agadzhanian Milena (RUS) 8.45.
ROPE - Child 2010 B Level (2010): 1-Rasheva Aleksa (BUL) 12.4; 2-Yap Leia (SGP) 10.2; 3-Akhibek Amina (KAZ) 6.95.
 
Child 2009 C level


ALL ROUND - Child 2009 C Level: 1-Nigmyatzyanova Diliara (RUS) 11.25; 2-Gazizova Aziya (RUS) 8.75; Zhaksylyk Aruana (RUS) 8.75.
BALL - Child 2009 C Level: 1-Nigmyatzyanova Diliara (RUS) 11.25; 2-Fekry Malak (UAE) 6.4; 3-Yossak Natamon (THA) 2.9.
HOOP - Child 2009 C Level: 1-Gazizova Aziya (RUS) 8.75; 2-Ayvazyan Gayane (RUS) 8.65; 3-Beliaeva Taisiia (RUS) 7.35.
ROPE - Child 2009 C Level: 1-Agabek Eldana (KAZ) 4.75.
WA - Child 2009 C Level: 1-Zhaksylyk Aruana (RUS) 8.75; 2-Rusanova Polina (RUS) 8.6; 3-Azimova Yasmina (UAE) 8.
 
Child 2010 C level


ALL ROUND - Child 2010 C Level: 1-Salimova Samira (RUS) 8.8; Aling Meghan (MRI) 8.8; 3-Sabeva Victoria (BUL) 8.7.
Hoop - Child 2010 C Level: 1-Salimova Samira (RUS) 8.8; 2-Adham Nour (EGY) 7.85; 3-Kalashnikova Darya (UAE) 7.3.
Rope - Child 2010 C Level: 1-Helal Logien (EGY) 8.4; 2-Saiyn Alua (KAZ) 6.1.
WA - Child 2010 C Level: 1-Aling Meghan ( MRI) 8.8; 2-Sabeva Victoria (BUL) 8.7; 3-Sobinova Anna (RUS) 7.7.
 
Child 2011 C level


ALL ROUND - Child 2011 C Level: 1-Vinnik Alina (RUS) 10.5; 2-Garipova Aliia (RUS) 10; 3-Hristoskova Vivian (BUL) 9.5.
BALL - Child 2011 C Level: 1-Petrova Elizaveta (RUS) 7.6; 2-Elazizy Farida (EGY) 7.5; 3-AbouHussein Talia (EGY) 6.4.
WA - Child 2011 C Level: 1-Vinnik Alina (RUS) 10.5; 2-Hristoskova Vivian (BUL) 9.5; 3-Kononova Daniela (UAE) 7.9.
CLUBS - Child 2011 C Level: 1-Garipova Aliia (RUS) 10
HOOP - Child 2011 C Level: 1-Kivaeva Kseniia (RUS) 9.3; 2-Bozorova Samira (RUS) 8.5; 3-Charkina Sofiia (RUS) 8.3.
 
Child 2012 C level


WA - Child 2012 C Level: 1-Beheri Maya (EGY) 8.1; 2-Khaidarova Mirabel (RUS) 8.05; 3-Boonthawee Thanchanok (THA) 7.4.
 
Child 2012 A level


ALL ROUND - Child 2012 A Level: 1-Kuramshina Kamilla (RUS) 22.2; 2-Kanapatski Vera (BLR) 21.8; 3-Lobeiko Mariia (RUS) 19.65.
WA - Child 2012 A Level: 1-Kanapatski Vera (BLR) 10.95; 2-Kuramshina Kamilla (RUS) 10.4; 3-Lobeiko Mariia (RUS) 9.5.
BALL - Child 2012 A Level: 1-Stella-Rose Joly (UAE) 8.15; 2-Kiseleva Anastasia (UAE) 7.4; 3-Meyer-Rochow Baby (SGP) 5.85.
HOOP - Child 2012 A Level: 1-Kuramshina Kamilla (RUS) 11.8; 2-Kanapatski Vera (BLR) 10.85; 3-Lobeiko Mariia (RUS) 10.15.
ROPE - Child 2012 A Level: 1-Tawfik Lara (EGY) 9.45; 2-Shaheen Hana (EGY) 9.1; 3-Khalil Karma (EGY) 8.15.
 
Child 2012 B level


All Round - Child 2012 B Level: 1-Yakovleva Sofiya (RUS) 20.55; 2-Mohamed Fatima (EGY) 16.3; 3-El Masry Kenda (EGY) 16.1.
WA - Child 2012 B Level: 1-Yakovleva Sofiya (RUS) 9.5; 2-Amr Perin (EGY) 9.05; 3-El Masry Kenda (EGY) 8.1.
Ball - Child 2012 B Level: 1-Elotafi Malak (UAE) 6; 2-Yasmina Bazarova (UAE) 5.45; 3-Sungkar Safiya (KAZ) 3.65.
HOOP - Child 2012 B Level: 1-Yakovleva Sofiya (RUS) 11.05.
ROPE - Child 2012 B Level: 1-Mohamed Fatima (EGY) 8.55; 2-El Masry Kenda (EGY) 8; 3-Elmaradny Rosenda (EGY) 7.95.
 
Little 2011 B Level


ALL ROUND - 2011 B Level: 1-Hassan Jaidaa (EGY) Sporting Club 21.4; 2-Khayrullina Maria (RUS) 21.05; Alekova Siyana (BUL) 21.05.
W/A - 2011 B Level: 1-Khayrullina Maria (RUS) 11.7; 2-Polivina Veronika (RUS) 11.65; 3-Mahfouz Farah (EGY) 11.15.
BALL - 2011 B Level: 1-Kok Sara Lynn (SGP) 10.75; 2-Mahfouz Farah (EGY) 9.1; 3-Arkıs Azra (TUR) 9.05.
CLUBS - 2011 B Level: 1-Moumne Noor (UAE) 6.65; 2-Planojevic Nina (UAE) 6.5; 3-Ortega Rocio (UAE) 5.1.
HOOP - 2011 B Level: 1-Khayrullina Maria (RUS) 9.35; 2-Antiufeeva Taisiia (RUS) 9.15; 3-Polivina Veronika (RUS) 7.5.
ROPE - 2011 B Level: 1-Hassan Jaidaa (EGY) 10.35; 2-Alekova Siyana (BUL) 9.95; 3-Sabry Leila (EGY) 8.9.
 
Little 2011 A Level


ALL ROUND - 2011 A Level: 1-Dmitrieva Agata (RUS) 26.2; 2-Nigmatullina Milana (RUS) 21.25; 3-Fedorova Sofiya (KAZ) 18.8.
BALL - 2011 A Level: 1-Nigmatullina Milana (RUS) 11.2; 2-Dhaliwal Rhea (SGP) 10.5; 3-Fedorova Sofiya (KAZ) 8.95.
CLUBS - 2011 A Level: 1-Dmitrieva Agata (RUS) 12.5; 2-Fedorova Sofiya (KAZ) 9.85; 3-Kutluk Derin (UAE) 8.8.
HOOP - 2011 A Level: 1-Dmitrieva Agata (RUS) 13.7; 2-Nigmatullina Milana (RUS) 10.05; 3-Gaipova Yana (UZB) 9.75.
ROPE - 2011 A Level: 1-Todorova Mihaela (BUL) 8.35; 2-Gaipova Yana (UZB) 8.25; 3-Marwan Soliman Thalia (UAE) 7.55.
 
 
 

 



Posted by : GoDubai Editorial Team
Viewed 5331 times
Posted on : Monday, December 9, 2019  
Replication or redistribution in whole or in part is expressly prohibited without the prior written consent of GoDubai.com.
Previous Story : Team Abu Dhabi's Xcat World Champions Aim To Retain Title in Dubai Grand Finale
Next Story : Team Abu Dhabi's F2 world champion rounds off brilliant campaign with historic win on home waters
Email this article Print this article

Share this article with your friends and followers
NewsVine

Comments

Back to Top  
Most Viewed Press Release posted in the last 7 days
Foreo Reveals the Ultimate Valentine's Gift List for Women
Zeitun Cosmetics Launch in UAE
Elegant diamond-swathed Kalpa Kalparisma set to dazzle fine watch enthusiasts
Beleaf's Top 5 Vegan Supplements
Foreo Reveals the Ultimate Valentine's Gift List for Men
160 Years Young: Tag Heuer Kicks Off a Milestone Anniversary With the Re-edition...
Oris pays tribute to the world's greatest jazz musicians with Art Blakey Limited...
Traversetolo Vitre in blue dial makes stunning impact
Beleaf Opens its Fifth Store in Springs Souk
Why this is the right time for TMCs to automate their processes?
Sergio Garcia and Tommy Fleetwood Tee off at the 2020 OMEGA Dubai Desert Classic
Medical software company Evolucare Technologies presents its high-performance so...
MoHAP's Training & Development Center Receives the Silver Award from the America...
Secure Technologies and Artificial Intelligence in Focus for Airbus at Intersec 2020
The best crossbody bags for spring
Pink Lady
Western Digital collaborates with Dubai Festivals and Retail Establishment (DFRE...
Skullcandy- PUSH Wireless Earbuds.
Union Coop Signs two MoUs with Dubai Foundation for Women and Children
World security, safety and fire protection experts converge in Dubai for Intersec
MBRU faculty performs pioneering surgery at Mediclinic to treat rare swallowing ...
Lacoste Eyewear Launches the New Paris Collection
DHA Drives Forward Patient Care with Pioneering 3D Printing Lab
Sanad Powertech Awarded Shams Power Company Maintenance Contract
Plaza Premium Lounge Dubai Creates a Lasting Impression for Travellers Departing...
Healthy is the Word at the Mum Mum Culinary School in Kidzania
Berkan Steakhouse launches their A Romantic Meat' menu
Organic Berries Nordic Superfoods From Finnish Forests
Schneider Electric included in the Bloomberg Gender-Equality Index for the third...
Eolisair, the Middle East leading company in Indoor Air Quality to participate a...
Top 5 innovations that make the HUAWEI Mate 30 Pro 5G the King of 5G smartphones
The Ultimate Sports Experience is back
Festival Plaza Weclomes Even More Brands to Your New Local
Ajman Free Zone signs MoU with Mashreq Bank to facilitate banking services for b...
Sterilization of medical devices by ethylene oxide
GEMS Education teachers win grand prizes in GEMS Rewards-Emirates NBD competition
UAE Delegation Meets with Senior U.S. Government Officials in Washington, DC to ...
Dalma Mall Induces Nostalgic Moments for a Gathering of Over 15000 Fans With Ara...
Dubai launches World Logistics Passport at Davos to boost South-South Trade
Dubai Government Workshop Signs MoU with Al-Futtaim Toyota
Mohammed Bin Rashid University of Medicine and Health Sciences Signs a Memorandu...
Get Oscars Ready with Robinsons
Discover a vast range of UV Protect Lenses from Grand Optics, the leading optica...
SunTrust Bank Nigeria to Revamp its Partnership with ICSFS
Mohammed bin Rashid Space Centre Extends Registration for Second Batch of UAE As...
DIB completes the acquisition of Noor Bank
Dubai Festival City Mall Hosts the Lunar New Year Celebrations with a Blast
Rolls-royce Motor Cars Bespoke is Rolls-royce
New Dsf Challenge #dsfturns25 Rewards Festival Goers for Most Innovative, Creati...
Regus foresees the top trends of 2020 in the flexible workspace industry in the UAE